Kancelaria Upadłość Konsumencka
http://adwokat390.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/23908439-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
https://plotchain25.doodlekit.com/blog/entry/18762796/kancelaria-upad322o347263-konsumencka
http://rzeszowadwokat152.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/23904067-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w wypadku braku dobytkuŚledząc fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie postaram się rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w naszym systemie prawnym, jednakże do tej chwili mogły z niej korzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Obecnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Jednakże, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. W pierwszej kolejności należy uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład osób, które zaciągnęły pełno zobowiązań i sumy rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to zagadnienie rzeka i przy składaniu właściwego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia fachowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.